Anna Czabańska została wicedyrektorem biura programowego w Polskim Radiu. – To ścisła czołówka, jeśli chodzi o zarządzanie radiem. Czabańska koordynuje pracę wszystkich anten – pisze "Super Express".

Reklama

Prywatnie, Anna Czabańska jest żoną Krzysztofa Czabańskiego, szefa Rady Mediów Narodowych. - Oczywiście, że jest to nepotyzm, bo ta pani piastuje kierownicze stanowisko. Pisali ustawę medialną dla siebie, wybrali się do Rady Mediów Narodowych, a teraz widzimy tego konsekwencje – komentuje na łamach "SE" Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

Sam Czabański nepotyzmu w zatrudnieniu żony w radiu nie widzi. - To sąd niedawno przywrócił ją do pracy po tym, jak bezprawnie dostała wymówienie – tłumaczy gazecie szef Rady Mediów Narodowych. Jak dodaje, sąd nakazał przywrócenie jego żony na wyższe stanowisko, jednak takie zostało w radiu zlikwidowane. Dlatego Czabańska ustaliła z zarządem radia, że będzie pracować na niższym stanowisku. - Nie widzę tu żadnego konfliktu interesów i żadnego problemu – ucina Czabański.