Artykuł dziennikarki TVP.info Barbary Burdzy pt. „Służby Macierewicza skłamały. PO ma dowód”, który zawiera relacje z posiedzenia zespołu ds. zagrożeń bezpieczeństwa państwa, powołanego przez PO, Wirtualna Polska opublikowała w ubiegły piątek.

Reklama

Wynika z niego, że posłowie Platformy Obywatelskiej mają „dowody na kłamstwo szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, podległej Antoniemu Macierewiczowi”. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, wczoraj Burdzy została zwolniona z redakcji TVP.info.

Wydawca poinformował mnie, że decyzja o rozwiązaniu umowy zapadła w związku z publikacją materiału w Wirtualnej Polsce. Nie rozumiem tych zarzutów. Inni dziennikarze portalu tvp.info również publikują w mediach konkurencyjnych, wprawdzie jest to „Gazeta Polska”, ale kapitał nie jest wspólny z TVP - tłumaczy Burdzy.

Według Samuela Pereiry, powodem zwolnienia było zbieranie w trakcie pracy dla portalu tvp.info materiałów dla konkurencji i opublikowanie u konkurencji tekstu bez zgody kierownictwa redakcji. - Jej postawa oceniona została jako nielojalność wobec całego zespołu, koleżanek i kolegów z redakcji - wyjaśnił redaktor naczelny portalu.