Agencja kieruje wszystkimi programami informacyjnymi Telewizji Polskiej – w tym „Wiadomościami” TVP 1 - oraz kanałem TVP Info. Jej poprzedni szef, Klaudiusz Pobudzin złożył rezygnację.

Jarosław Olechowski kierował dotychczas redakcją „Wiadomości”, którą latem 2017 r. przejął po Marzenie Paczuskiej. Jest wieloletnim reporterem TVP. W przeszłości pracował też m.in. w TV Puls, „Rzeczpospolitej” i „Newsweeku”. Nie ujawnił nam, jakie zmiany chce wprowadzić w TAI.

Reklama

W odpowiedzi na nasze pytania biuro prasowe TVP stwierdziło, że Klaudiusz Pobudzin zrezygnował „z własnej inicjatywy”. Nie wiadomo czym zajmie się teraz były szef TAI. Pobudzin przyszedł do Telewizji Polskiej na początku 2016 r.

Najpierw został reporterem „Wiadomości”, w sierpniu 2016 r. kierownikiem redakcji „Teleexpressu”, a w maju 2017 r. dyrektorem TAI. Wcześniej był związany m.in. z Telewizją Trwam o. Tadeusza Rydzyka.

Reklama

W grudniu 2017 r., tuż przed świętami, rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Szymon Huptyś rozsyłał do podległych resortowi spółek pismo, w którym w imieniu ministra Andrzeja Adamczyka prosił o przygotowanie podziękowań dla Klaudiusza Pobudzina „za rzetelną codzienną pracę”.