Mowa o danych oglądalności piątkowej ramówki TVP – najpierw był koncert piosenek mundialowych w Opolu, potem Debiuty, między którymi pokazano transmisję meczu towarzyskiego Polska-Chile.

Jacek Kurski poinformował, że koncert piosenek mundialowych oglądało średnio 4,2 mln widzów, z kolei Debiuty – 2,4 mln osób. Mecz – miał średnią widownię – jak informował – na poziomie 7,5 mln osób.

"Kurski zaprezentował dane pochodzące z systemu MOR, czyli Modelu Oglądalności Rzeczywistej, który bazuje na danych spływających od telewidzów korzystających z urządzeń Netii. Zdaniem TVP te dane są bardziej wymierne, bo w pomiarach oglądalności prezentowanych od lat przez Nielsen Audience Measurement wyniki Telewizji Polskiej wypadają gorzej. System wykorzystywany przez TVP nie jest jednak badaniem telemetrycznym. Telewizja Polska jest jedynym nadawcą korzystającym z systemu MOR", zauważa "Gazeta Wyborcza".

Z danych NAM wynika, że koncert piosenek mundialowych oglądało średnio 2,6 mln widzów, a debiuty – niecały 1 mln. Transmisja meczu zgromadziła przede telewizorami średnio 5,6 mln osób, podały z kolei Wirtualnemedia.pl.