Kossakowski był związany z TVP od kwietnia 2017 roku. Rozpoczął wówczas trzymiesięczny staż w redakcji portalu Tvp.info. Pracował także jako researcher programu „Minęła dwudziesta” a po zakończonym stażu jako pracownik portalu.

Reklama

W połowie października ub.r. Ziemowit Piast Kossakowski został zawieszony w obowiązkach, krótko po publikacji na portalu TVP.info w trakcie protestu lekarzy rezydentów artykułu pt. „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”. W tekście autor wytknął niektórym strajkującym, że narzekają na niskie zarobki, mimo że w mediach społecznościowych chwalili się podróżami do egzotycznych części świata oraz jedzeniem kanapek z kawiorem.

Artykuł został mocno skrytykowany w sieci, a Komisja Etyki Telewizji Polskiej stwierdziła, że był nierzetelny i naruszono w nim zasady etyki dziennikarskiej obowiązuje w TVP. W grudniu Kossakowski wrócił do pracy w TVP Info.

Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl, czasowa umowa między Telewizją Polską a Ziemowitem Kossakowskim wygaśnie z końcem tego miesiąca. Nadawca publiczny nie zaproponował mu jednak kontynuacji współpracy, a to oznacza, że najprawdopodobniej odejdzie z TVP.