Jak podaje press.pl kanał Langusta na palmie (335 tys. subskrypcji na YouTube) jest liderem na Patronite pod względem liczby patronów, czyli osób wspierających go finansowo - ma ich 3051. Miesięcznie wpłacają łącznie 60 040 zł.

Langusta na palmie ogłosiła zbiórkę na cztery cele. Najpierw 7 tys. zł łącznych miesięcznych wpłat na rozwój kanału na YouTube, następnie kwota została zwiększona do 20 tys. zł. Tyle potrzeba było aby stworzyć "kaznodziejski portal wideo", na którym będą publikowane filmy z komentarzami biblijnymi, materiały z wyjaśnianiem teologii i liturgii, filmy katechetyczne i chrześcijańskie filmy dla dzieci. Serwis ma ruszyć w grudniu, a jeśli będzie opóźnienie, to wiosną przyszłego roku.

Kiedy udało się uzbierać 20 tys. zł miesięcznych wpłat, podniesiono kwotę do 40 tys. zł. Te dodatkowe 20 tys. zł mają być przeznaczone na spotkania kaznodziejskie, które mają odbyć się jesienią w kilku miastach Polski. Pod koniec czerwca dominikanin zapowiedział na YouTube, że chce jeszcze stworzyć studio nagraniowe, które będzie mieściło się w Warszawie. Aby jednak to zrealizować, potrzebuje już 60 tys. zł miesięcznych wpłat na Patronite. Cel ten udało się osiągnąć w ponad tydzień.

Jak podaje press.pl patroni wspierają ojca Adama Szustaka kwotami od 5 do 500 zł. Tę największą wpłaca co miesiąc sześć osób. W zamian za wsparcie finansowe Langusta na palmie obiecuje patronom modlitwę w ich intencji. Ojciec Szustak jest m.in. laureatem Nagrody Widzów w konkursie Grand Video Awards 2016 za film "Dobranocka [#2] Słoń".