"Nie mieliście napisanej ustawy antyaborcyjnej, gdy obiecaliście w wyborach, że będzie uchwalona, prawda? I nie macie jej napisanej do dziś, a tę przyniesioną przez milion Obywateli sabotujecie" - stwierdził w opublikowanym na Facebooku "Bezpartyjnym liście do PiS" Wojciech Cejrowski.

Reklama

Podróżnik zwraca uwagę, że partia rządząca do dziś nie ma napisanego nowego projektu Konstytucji, mimo że w kampanii wyborczej PiS podkreślał, że trzeba ją zmienić. Pisze również o obchodach 100-lecia polskiej niepodległości.

"Wydać 200 milionów potrafi każdy, ale hasło +200 milionów+ to nie jest plan i nie są to huczne obchody, lecz zaledwie wysoki rachunek - tak podsumował świętowanie 11 listopada Cejrowski i dodał, że +naród nadal musi sobie sam organizować swoje święto bez was+ - A wy? Przyłączacie się w ostatniej chwili do naszych obchodów? OK, dobre i to, ale mieliście być liderami – stwierdza.

Reklama

Na końcu nie szczędzi partii rządzącej gorzkich słów. "Dajemy sobie radę bez was, bo nie mamy wyjścia. Tylko po co wy nam jesteście potrzebni, skoro wciąż musimy sobie dawać radę sami? I najczęściej musimy sobie dawać radę PRZECIW wam" – pisze.