"CNN informuje całkiem ODWROTNIE niż polski Newsweek. CNN pisze, że jeden Europejczyk na dwudziestu NIE słyszał o Holokauście. A nie - jak Newsweek - >jeden na dwudziestu słyszał<. Czyli 95% Europejczyków to ci, którzy słyszeli, a nie ci, którzy nie słyszeli" - czytamy na fanpejdżu Forum Żydów Polskich.

Reklama

"Następnie Newsweek pisze: >Okazuje się też, że w Polsce, na terytorium której wymordowano w czasie wojny najwięcej wyznawców judaizmu, antysemityzm bije rekordy popularności<. A CNN, który był autorem całej akcji badania nastrojów wobec Żydów, stwierdza coś całkiem przeciwnego: >Mocna większość Europejczyków - 54% - powiedziała, że Izrael ma prawo do istnienia jako państwo żydowskie, z wynikiem wznoszącym się do 2/3 (66%) w Polsce<.

"No to jak z tym antysemityzmem w Polsce, skoro NAJWIĘKSZE poparcie dla istnienia Izraela jest w Polsce?" - pyta autor posta.

"Jeżeli znacząco większa część Europejczyków ma pozytywną opinię o Żydach, to nie można twierdzić, że Europa >jest antysemicka<, tylko że w Europie istnieje pewien antysemicki margines" - brzmi dalsza treść wpisu wymierzonego w tygodnik.