Jak dowiedział się nieoficjalnie portal wirtualnemedia.pl. Ziemiec zrezygnował z prowadzenia głównego wydania "Wiadomości". Nadal będzie prowadził programy w TVP Info. Będzie gospodarzem emitowanych w TVP Info programów "Studio Zachód", "Minęła 20" i "Woronicza 17".

Reklama

Według portalu decyzję o rezygnacji dziennikarz podjął po powrocie do Polski z Davos. Relacjonował stamtąd wydarzenia na Światowym Forum Ekonomicznym.

Na stanowisku prowadzącego "Wiadomości" ma go zastąpić Edyta Lewandowska z TVP Info. Nie wiadomo jednak, kiedy pojawi się na wizji po raz pierwszy.

Krzysztof Ziemiec jest jedną z kilku osób, które pozostały w "Wiadomościach" po zmianach, które nastąpiły a początku 2016 roku. Dziennikarz był wiele razy krytykowany za materiały, które pojawiały się w programie. Oceniano je jako nierzetelne i stronnicze. W ostatnich tygodniach krytykowano go m.in. za wydanie programu z 14 stycznia, kiedy to w kilku relacjach w negatywnym kontekście pokazano Jerzego Owsiaka (m.in. zwrócono uwagę, że w niedzielę wieczorem po informacji o ataku na Pawła Adamowicza nie przerwał finału WOŚP odbywającego się dalej w Warszawie), a w materiale o mowie nienawiści przytoczono tylko wypowiedzi polityków PO, Jerzego Owsiaka, Lecha Wałęsy i Jerzego Stępnia.

TVP na razie nie odniosło się oficjalnie do tych doniesień.

Reklama