Jak podaje TOK FM, Bogdan Borusewicz obwiniał prezesa TVP Jacka Kurskiego o podsycanie nienawiści, co przyczyniło się do zabójstwa prezydenta Gdańska przez Stefana W.

Reklama

Opozycja zarzucała prezesowi TVP uprawianie propagandy, z czym Jacek Kurski się nie zgadzał.

Ale człowiek normalny - odpowiem - by zwariował. 1100 informacji negatywnych o Pawle Adamowiczu w jednym roku. Panie prezesie Jacku Kurski, pan jest za to współodpowiedzialny - stwierdził marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Z ubolewaniem stwierdzam, że pan marszałek nie rozumie pojęcia mord polityczny. Mord polityczny jest mordem, który jest przez polityków zlecony. Pytam w takim razie, przez jakiego polityka został zlecony mord na Pawle Adamowiczu, jeśli pan twierdzi, że to był mord polityczny? - odpowiedział Kurski.

Stworzyliście w Telewizji taką atmosferę, która pchnęła tego człowieka do tego typu zbrodniczego czynu - komentował Borusewicz.

Reklama

Jak podaje TOK FM, po zakończeniu rozmów senatorowie opowiedzieli się za odrzuceniem noweli ustawy o opłatach abonamentowych, która została przyjęta przez Sejm 9 stycznia br. Media publiczne miałyby dostać prawie 2 mld złotych dotacji.