Na cmentarzu rzymskokatolickim w Piotrkowie Trybunalskim obył się w poniedziałek pogrzeb Ewy Żarskiej - dziennikarki Polsatu i Polsatu News.

Reklama

Pożegnali ją rodzina i bliscy, przyjaciele oraz współpracownicy. Ewa Żarska zmarła nagle 17 kwietnia w Łodzi. Miała 45 lat.

Żarska od kilkunastu lat była związana z Polsatem. Zajmowała się m.in. tematyką kryminalną. Była dziennikarką śledczą, współpracowała z polsatowskim magazynem "Państwo w państwie". Niedawno napisała książkę "Łowca" o zabójcy dzieci Mariusz Trynkiewiczu.

W 2017 r. otrzymała nagrodę w w konkursie "MediaTory" za reportaż "Mała prosiła, by jej nie zabijać". Materiał był podsumowaniem półrocznej pracy dziennikarki nad zdemaskowaniem podejrzanego o pedofilię Krzysztofa P. "Piotra". Ewa Żarska znalazła "Piotra". Po jej ustaleniach odwieszono śledztwo w jego sprawie na wniosek Prokuratora Generalnego" - wspominano reporterkę na stronie Polsat News.

Właśnie za dziennikarską dociekliwość w sprawie pedofilii Żarską nominowano też do nagrody Grand Press 2017 w kategorii dziennikarstwo śledcze.

Wszyscy znaliśmy Ewę jako przebojową, a często bezkompromisową dziennikarkę, która wejdzie z kamerą tam, gdzie inni nie chcą wejść. Która nie odpuszcza. Kreatywną, szukającą nowych aktywności. Ja widziałem też w niej niezwykle wrażliwą osobę - wspominał Ewę Żarską w rozmowie z PAP dyrektor programowy Polskiego Radia Łódź Marcin Wąsiewicz, który kiedyś pracował z dziennikarką w Polsacie.

Ewa Żarska pochodziła z Piotrkowa Trybunalskiego. Pracowała w lokalnej prasie, a potem m.in. Radiu Łódź, TVN 24 aż na stałe związała się z Polsatem. Od 2013 roku była korospondentką Polsatu w Londynie. Po powrocie z Wielkiej Brytanii pracowała w centrali stacji w Warszawie, a potem w łódzkim oddziale Polsatu.