Jak podaje "SE”, nowy prezes TVP ma być wybrany zaraz po wyborach prezydenckich.

Reklama

Moje oddelegowanie jest czasowe i jestem p.o. prezesa. Jeśli Rada Mediów Narodowych ogłosi konkurs na stanowisko prezesa, a pewnie tak będzie, to ja w nim nie wystartuję – mówił w rozmowie z Super Expressem Maciej Łopiński.

Łopiński był pytany kto może go zastąpić na fotelu prezesa TVP.

"Jacek Kurski kierował skutecznie telewizją, jego prezesurę oceniam dobrze. Jest bardzo silną osobowością i budzi też w związku z tym silne emocje. Znam go od wielu lat. Przyjaźnimy się, a poznałem go jako młodego, dzielnego ucznia "Topolówki”, czyli jednego z liceów w Gdańsku – odpowiedział Łopiński w rozmowie z "SE”.

Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna – dodał.

Rada Mediów Narodowych uchwałą z dnia 9 marca 2020 r. odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu Spółki "Telewizja Polska” Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie RMN powołała Macieja Łopińskiego na pełniącego obowiązki prezesa zarządu TVP S.A.

Jacek Kurski nie odszedł jednak z telewizji państwowej i został doradcą zarządu TVP.

Kurski był prezesem Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A. od 8 stycznia 2016 r.