Jak podaje "Dziennik Wschodni" na filmie bez trudu można rozpoznać dziennikarza TVP, Tomasza Zalewę, jednego z głównych prowadzących Panoramę Lubelską.

Reklama

Na nagraniu widać jak dziennikarz sięga do kosza na śmieci stojącego na skraju pl. Lecha Kaczyńskiego, wyjmuje stamtąd odpadki i rozrzuca je wokół pojemnika. Powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok dziennikarza kamerzysta czytamy w "Dzienniku Wschodnim".

Cale wydarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę miejskiego monitoringu. Na stronie miasta Lublina pojawił się komentarz dotyczący tej sprawy.

Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że "rzetelną" telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin - czytamy na facebookowym profilu Lublina.

Reklama

W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty - ostrzegają władze miasta.

Widzowie dzisiejszej Panoramy Lubelskiej usłyszeli od Tomasza Zalewy o „stertach śmieci, butelkach po alkoholu i nocnych imprezach” na pl. Kaczyńskiego. Ilustracją materiału były odpady porozrzucane wokół śmietnika - podsumował "Dziennik Wschodni".