W nowej roli były sekretarz stanu ma dzielić się z widzami swoimi komentarzami na temat spraw międzynarodowych w różnym programach i porach dnia. Swój debiut zaliczył już w piątek w porannym programie "Fox and Friends".

Reklama

Nie tylko Pompeo znalazł pracę w Fox News

"Zamierzam dać widzom szczere, pozbawione nonsensu spojrzenie na geopolitykę, stosunki międzynarodowe i aspekty polityki America First, które wyznaczyły kurs amerykańskiemu dobrobytowi i bezpieczeństwu" - oświadczył na Twitterze Pompeo.

Były kongresmen i szef CIA jest kolejnym przedstawicielem administracji Trumpa, który znalazł zatrudnienie w Fox News. Wcześniej pracę dostały tam m.in. byłe rzeczniczki Białego Domu, Sarah Huckabee Sanders i Kayleigh McEnany. Telewizja stanowiła też jedno ze źródeł kadr dla byłej administracji.

Pompeo wystartuje w wyborach prezydenckich?

Według "New York Timesa, Pompeo ma nadzieję startu w wyborach prezydenckich w 2024 r. W tym celu odbył już spotkania z przedstawicielami Partii Republikańskiej w Iowa, stanie, który jako pierwszy głosuje w prawyborach mających wyłonić partyjnego kandydata.