Likwidacja TVP Info? "Podpisy zbierane pełną parą"

Reklama

Mniej więcej tydzień temu Witek dała zgodę, żeby zbierać podpisy. Ruszyło pełną parą. Podpisy zbierane są w siedzibach PO i KO oraz w biurach regionu – dodał Tomczyk. Zapowiedział on, że politycy Koalicji będą zbierali podpisy również "w wersji stolikowej".

Sprawa jest bardzo ważna, musi publicznie stanąć na Sejmie. Chcielibyśmy, żeby wydarzyło się to jak najszybciej – powiedział polityk.

Likwidację TVP Info zapowiedzieli Budka i Trzaskowski

Likwidację TVP Info i abonamentu zapowiedzieli w lutym 2021 roku Borys Budka i Rafał Trzaskowski podczas prezentacji pomysłu na Koalicję 276.

Przyszedł moment na to, by upomnieć się o sprawiedliwość i zasady. Nie może być tak, że finansowana z publicznych pieniędzy podatników TVP, zajmuje się niszczeniem jednostek i grup społecznych. Pamiętamy ataki na śp. Pawła Adamowicza i wreszcie symboliczną historię, kiedy wymazano serduszko WOŚP z programu, jak za najgorszych lat PRL-u. Dzisiaj w tej sprawie trzeba powiedzieć stanowcze: dość - pisze Platforma na swojej stronie internetowej>>>

Pomysł likwidacji TVP Info jest w mojej ocenie absurdalny i absolutnie nieuzasadniony - mówiła z kolei w lutym wiceprezes SDP, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP Jolanta Hajdasz. Wskazała, że jest to działanie obliczone na to, żeby zlikwidować media, które są niewygodne dla polityków opozycji".