Oprócz niedzielnego wpisu, który został szybko skasowany, Raja wielokrotnie komentował w ostatnich dniach konflikt izraelsko-palestyński, m.in. zarzucając Izraelowi terroryzm.

Reklama

Kontrowersyjne wpisy

Raja publikował także antysemickie komentarze podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w 2014 roku. "Przyczyną, dla której w finale kibicuję Niemcom jest to, że Hitler był Niemcem i dobrze sobie poradził z Żydami!" - brzmiał jeden z nich.

Pakistańczyk na swoim profilu w serwisie LinkedIn informuje, że od 2013 roku do maja 2021 był współpracownikiem CNN. Na stronie telewizji można znaleźć wiele artykułów, pod którymi jako jeden z autorów podpisany jest Raja. Ostatni z września 2020 roku.

Reklama

"Adeel Raja nigdy nie był pracownikiem CNN. Jako współpracownik pomagał w zbieraniu materiałów w Islamabadzie. Jednak w świetle tych odrażających oświadczeń nie będzie ponownie współpracować z CNN w jakimkolwiek charakterze" - napisał rzecznik stacji Matt Dornic w odpowiedzi na prośbę magazynu "Washington Examiner" o skomentowanie sprawy.