"Osoby o niewłaściwych poglądach politycznych i te, które sprzeciwiają się państwu i Komunistycznej Partii Chin, nie powinny być zatrudniane w tej branży. Podobnie te, które łamią chińskie prawa lub społeczne zasady moralne" – przekazał dziennik "Global Times", cytując wytyczne chińskiego urzędu ds. radia i telewizji (NRTA).

Reklama

"Nienormalny gust estetyczny"

Programy telewizyjne powinny promować "właściwe docenianie piękna" oraz "doskonałą tradycyjną i rewolucyjną kulturę". Nie ma miejsca na "nienormalny gust estetyczny", aktorów prezentujących "zniewieściały" styl, a także popisywanie się bogactwem i wyolbrzymianie "negatywnych tematów" – przekazał chiński dziennik.

Reklama

NRTA zapowiedział również zacieśnienie kontroli nad gażami artystów i kary dla tych, którzy unikają płacenia podatków. Urząd podejmie też działania, by opanować "chaos" w relacjach gwiazd z wielbicielami – przekazano.

"Urażenie uczuć narodowych"

Według "Global Timesa" chińskie władze rozpoczęły kampanię oczyszczania show biznesu w związku z przypadkami łamania prawa lub "urażenia uczuć narodowych" przez celebrytów. Chodzi między innymi o zarzuty gwałtu postawione chińsko-kanadyjskiemu raperowi Krisowi Wu.