Od czasu reorganizacji w TVP, wielu były pracowników i znanych twarzy z mediów rządowych znalazło nowe miejsce w Telewizji Republika, która jest blisko związana z PiS. Wśród nich są Michał Rachoń i Danuta Holecka.

Reklama

Rekordy oglądalności

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny stacji, dzieli się na portalach społecznościowych informacjami o rosnącej popularności Telewizji Republika. Stacja notuje zaskakująco wysokie wyniki oglądalności. Codziennie też informuje o protestach przeciwko reformom wprowadzanym przez koalicję rządzącą.

We wtorek, 2 stycznia na antenie TV Republika pokazano relację z warszawskiego protestu "w obronie polskich mediów” pod siedzibą Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Wpadka w TV Republika

Podczas gdy reporter zadawał pytania jednemu z uczestników, w tle pojawiły się dwie kobiety, którezaczęły się całować. Nietypowa scena została zauważona przez widzów stacji. Po chwili zasłonięto je jedną z biało-czerwonych flag, w które wyposażeni byli demonstranci. Bohaterki drugiego planu odchyliły jednak materiał, odwróciły się w stronę kamery, a jedna z nich pomachała widzom.