"Mam nadzieję, że polskie dzieci będą masowo chorować na odrę, dlatego, że będą wtedy zdrowsze" - powiedział Jerzy Zięba w jednym ze swoich filmików publikowanych na YouTube zdobywając tym samym 8428 głosów (24,72%) i zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w rankingu.

Reklama

Myślę, że wygrana Jerzego Zięby mogła być skutkiem oceny za całokształt, ponieważ sądzę, że choćby nominacja Sante czy Joanny Koroniewskiej-Dowbor i Piotra Strzembosza, były jeszcze bardziej absurdalne. Tak czy inaczej wygrał zasłużenie - komentuje Łukasz Sakowski, autor bloga To tylko teoria.

Na drugiej pozycji uplasowała się firma Sante, produkująca zdrową żywność, która na swojej stronie opublikowała taką treść:

"Im wyższy stopień synchronizacji biofotonów w pokarmie, tym wyższa jego jakość. Światło przyswajane wraz z pożywieniem sprawia, że we wszystkich komórkach ciała zachodzą miliardy procesów biochemicznych we właściwym czasie i miejscu"

Reklama

Na Sante oddano 5071 głosów (14,88%).

Podium zamyka zaś prawicowy polityk Piotr Strzembosz, który na Twitterze napisał: "Człowiek ssie mleko matki, ale ssakiem nie jest. Nie każdy ssak jest zwierzęciem". Na tę wypowiedź zagłosowało 3831 internautów.

Reklama

Oto pozostałe pozycje w plebiscycie:

Joanna Koroniewska-Dowbor - 3705 głosów (10,87%) - "Kiedyś gluten miał naście chromosomów, a dziś ponad 50"

Janusz Korwin - Mikke - 3048 głosów (8,95%) - "Dziecko wychowywane przez agresywną matkę wyrasta często na homoseksualistę, bo boi się kobiet"

Dorota Czajkowska-Majewska - 2979 głosów (8,73%) - "Główną przyczyną tej porażki [Mundial] jest biologiczne okaleczenie naszych piłkarzy (...) szczepionkami"

Andrzej Jacek Piotrowski - 2855 głosów (8,38%) - "Białko to jest węgiel, w związku z tym, jeżeli mówimy o dekarbonizacji to jakbyśmy mówili o wyeliminowaniu człowieka"

Dorota Arciszewska-Mielewczyk - 2095 głosów (6,14%) - "Foka to ewidentny szkodnik, a Bałtyk nie jest jej naturalnym środowiskiem"

Jakub Mauricz - 1511 głosami (4,43%) - "Autyzm jest chorobą metaboliczną!"

Janusz Piechociński - 569 głosów (1,67%) - "Ekstrakt z czarnej porzeczki pozwala spalić tyle samo tłuszczu co regularne ćwiczenia, wykonywanie przez cztery tygodnie"