Organizowany przez autora bloga To tylko teoria plebiscyt Biologiczna Bzdura Roku z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Zeszłorocznym zwycięzcą był Jerzy Zięba, który życzył polskim dzieciom zachorowań na odrę: Mam nadzieję, że polskie dzieci będą masowo chorować na odrę, dlatego, że będą wtedy zdrowsze.

Reklama

W tym roku konkurencja była wyjątkowo silna, jednak Ewa Kopacz zostawiła rywali daleko w tyle zdobywając ponad 40% wszystkich głosów. Oto wypowiedź, która dała byłej tytuł Biologicznej Bzdury Roku 2019:

Przypomnę trochę strasznie dawne czasy. Wtedy, kiedy jeszcze dinozaury były, a ludzie nie mieli strzelb i nowoczesnej broni, która pozwoliłaby ich zabić. Wie pani co robili? Rzucali kamieniami w tego dinozaura.

wyniki głosowania na Biologiczną Bzdurę Roku 2019 / Media

Dlaczego słowa Ewy Kopacz zyskała tyle głosów?

Reklama

Ta wypowiedź była jedną z popularniejszych i najbardziej medialnych. Domyślam się też, że kwestia przynależności politycznej miała dla niektórych znaczenie. - mówi nam Łukasz Sakowicz, autor bloga To tylko teoria i twórca plebiscytu Biologiczna Bzdura Roku.

Za byłą premierę uplasowała się profil Dziewuchy Dziewuchom, na którym pojawił się wpis o otyłości: Otyłość nie jest przyczyną chorób.

Podium zamyka zaś wypowiedź Wojciecha Cejrowskiego na temat szczepionek:

Szczepionki wiadomo, że zabijają. W znaczącym procencie zawierają trucizny.

Wśród tegorocznych nominowanych znaleźli się także między innymi Natalia Siwiec, Jessica Mercedes, Rafał Ziemkiewicz i Anna Puślecka.