Wszystko wskazuje na to, iż stopa bezrobocia na koniec 2014 roku będzie zdecydowanie niższa niż 13 procent - wyjaśnia Piotr Kuczyński. Jak dodaje, złoży się na to wiele czynników. - Przede wszystkim lepsza koniunktura na rynkach światowych, rozpoczęcie inwestycji z funduszy europejskich, a także działania programu Polskie Inwestycje Rozwojowe - wylicza Kuczyński.

Reklama

Dobrym i potrzebnym pomysłem jest proponowane przez premiera oskładkowanie tak zwanych umów śmieciowych. - To rozwiązanie przysłuży się młodym - uważa gówny analityk Xelion. W jego ocenie taki rodzaj umów uniemożliwia młodym odkładanie na emeryturę, a także zaciąganie kredytów czy planowanie dalszego życia.
Analityk ma jednak wątpliwości do pomysłu przedstawionego przez ministra finansów, Mateusza Szczurka. Zapowiedział on, że w 2015 roku PIT-y będą automatycznie rozliczane przez administrację skarbową.

Ciężko wyobrazić sobie przygotowanie, wysyłkę i zebranie danych z PIT-ów dla 16 milionów obywateli, trudne byłoby także stworzenie sprawnej platformy do wypełniania deklaracji - powątpiewał Piotr Kuczyński.

Szef resortu finansów zapewnia, że w lipcu ruszy portal podatkowy, dzięki któremu administracja będzie mogła komunikować się z podatnikiem.