Jest to fundamentalne niebezpieczeństwo, bo podważa wszystkie naturalne prawidła człowieka i wszystkich grup społecznych, a przede wszystkim małżeństwa - tłumaczy prof. Krystyna Pawłowicz w rozmowie z portalem epowiatostrolecki.pl, pytana o swoją opinię na temat gender.

Skoro płeć nie ma znaczenia, to natychmiast znikają nam wszystkie konieczne instytucje, które organizowały życie człowieka. Znika rodzina, jako związek kobiety i mężczyzny - jeśli płeć nie ma znaczenia, to w takim razie mogą wystąpić również związki między ludźmi a zwierzętami - tłumaczy parlamentarzystka.

Może to doprowadzić nawet do związków intergenetycznych, typu związek człowieka z małpą - podkreśla prof. Krystyna Pawłowicz.

Gender może doprowadzić do tego, że zniknie rodzaj ludzki - nie ma wątpliwości posłanka. - Bo skoro dwóm mężczyznom będzie lepiej ze sobą, albo dwóm kobietom, a potem zwierzętom z ludźmi - snuje katastroficzne wizje i idzie w swoich rozważaniach dalej:

Przestanie również istnieć państwo, bo nie będzie na przykład możliwości wykształcenia kadry żołnierzy, ponieważ zgłaszać się będą zniewieściali mężczyźni i agresywne kobiety, które nie będą mogły pełnić funkcji pielęgniarek i innych posług medycznych - uważa Krystyna Pawłowicz.