W ubiegłym tygodniu Dziennik Gazeta Prawna pisał, że wszystko wskazuje na to, że były minister transportu Sławomir Nowak uniknie kary za złożenie nieprawdziwych informacji o stanie swojego majątku.

Reklama

Pomóc mu może projektowana ustawa o oświadczeniach majątkowych, jeśli wejdzie w życie w kształcie proponowanym przez resort Marka Biernackiego. Zgodnie z nią nie będzie stanowiło przestępstwa niewpisanie do deklaracji przedmiotów o wartości do 20 tys. zł.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zmiana prawa pod Nowaka? Były minister może uciec od kary>>>

Wiceminister sprawiedliwości Michał Królikowski pisze w artykule dla DGP m.in.: W ostatnich dniach środki masowego przekazu i cytowani przez nie eksperci stwierdzali, że przedstawiony przez ministra sprawiedliwości projekt ustawy o oświadczeniach o stanie majątkowym osób pełniących funkcje publiczne zawiera zmiany, w wyniku których jeden z posłów, dawniej minister, który wbrew obowiązkowi nie ujawnił w oświadczeniu majątkowym pewnej ruchomości, uniknie odpowiedzialności karnej.

Królikowski w DGP wyjaśnia, że (...) odpowiedź ministra sprawiedliwości jest czytelna i wyraża się w decyzji korekty projektu ustawy, polegającej na przywróceniu obowiązującej granicy kwotowej 10 tys. zł.

CZYTAJ WIĘCEJ W PIĄTKOWYM WYDANIU DZIENNIKA GAZETY PRAWNEJ