Mija pół roku rządów Ewy Kopacz. Wśród gospodarczych osiągnięć premier, wymieniła prezentację założeń ordynacji podatkowej, wsparcie rodzin i seniorów. Ekonomista "Uczelni Warszawskiej", Krzysztof Kandefer uważa jednak, że pół roku rządów Ewy Kopacz upłynęło pod znakiem zaspokajania różnych grup społecznych.

Wygaszanie protestów społecznych, jakie widoczne były wśród górników czy rolników, zdaniem eksperta zawsze odbywa się kosztem gospodarki. Pieniądze przeznaczone na zaspokojenie tych grup, według doktora Kandefera mogły zwiększyć pulę przeznaczoną na przykład na politykę prorodzinną. Koszty spokoju, który być może pozwoli na zapewnienie reelekcji, zdaniem ekonomisty, ponosimy wszyscy.

Ekspert przyznaje, ze wskaźniki gospodarcze Polski są dobre, ale dodaje, że nie jest to zasługa rządu. Krzysztof Kandefer wymienia realny wzrost płac, spadające ceny i niskie oprocentowanie kredytów. Wszystko to powoduje, że w portfelach Polaków zostaje więcej pieniędzy. Ekonomista, który był gościem Polskiego Radia 24 dodaje, że rok wyborczy sprzyja zaspokajaniu potrzeb społecznych i pokazywaniu tego w mediach. Premier w swoim wystąpieniu zaznaczyła, że spełniła dopiero połowę postulatów rządu.

ZOBACZ TAKŻE: Premier pochwaliła się sukcesami. Półrocze rządu w 10 minut>>>