Reżyserka komentowała kampanię prezydencką i według niej Komorowski jest człowiekiem odpowiedzialnym.

Reklama

Wie co się dzieje, jakie są reguły ekonomii i polityki i na dodatek jest człowiekiem - nie bardzo dobrze dla siebie - prawdomównym. W związku z tym nie umie kłamać i nie chce kłamać - oceniła Agnieszka Holland w TVP Info.

Zupełnie inne zdanie ma ona o kandydacie PiS, który jej zdaniem oszukuje wyborców, bo serwuje obietnice, które nie są możliwe do spełnienia. Według Holland nie ma możliwości, by zapłacić za wszystko, co Duda obiecał w kampanii. Nie wiem, czy jest tego świadom, czy jest w euforii wyborczej i wierzy, że Duda czyni cuda. Ale Duda nie czyni cuda - stwierdziła.

CZYTAJ TEŻ: Tusk wsparł Komorowskiego. "Jestem tym wszystkim bardzo przejęty">>>

Holland wyznała, że sama jest dość wkurzona na Platformę i ma jej wiele rzeczy za złe.

Ale dzisiaj, kiedy mam do wyboru człowieka, któremu ufam i który udowodnił całym swoim życiem i karierą polityczną, że jest człowiekiem absolutnie wiarygodnym i kogoś, o kim nie wiem niczego poza tym, że jest prawnikiem, eurodeputowanym, o którym nic nie wiadomo. Że był bardzo, może nazbyt gorliwym urzędnikiem w Kancelarii Prezydenta, gdzie załatwiał różne rzeczy, których nie powinien był załatwiać. To mam tu jasny wybór - powiedziała Holland.