Biskup dodaje, że żadne obietnice nie mogą być spełnione od razu, bo budżet tego nie wytrzyma.Wszystko zależy od tego, jak PiS przedstawi Polakom drogę dochodzenia do tych rozwiązań i jak one będą sfinansowane.

Reklama

W opinii Bartłomieja Biskupa porażka Lewicy spowodowana była brakiem strategii wyborczej. Barbara Nowacka została za późno zaprezentowana jako liderka. Zbudownao postać, ale nie zbudowano wiarygodności.

Wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując 37,7 procent poparcia. Tak wynika z najnowszych badań late poll, przeprowadzonych przez Ipsos miedzy innymi dla Telewizji Polskiej. Platforma Obywatelska otrzymała 23,6 proc., Komitet Wyborczy Wyborców Kukiz'15 - 8,7 proc., Nowoczesna Ryszarda Petru - 7,7 proc., Zjednoczona Lewica - 7,5 proc., KORWIN - 4,9 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,2 proc., Partia Razem - 3,9 proc.

W sondażu late poll PiS traci prawie półtora procent głosów w stosunku do sondażu exit poll, ale sytuacja żadnej partii w znaczący sposób się nie zmienia.

Jeśli sondaże się potwierdzą, to do Sejmu wejdzie pięć partii: PiS uzyska 232 mandaty, PO - 137, Kukiz'15 - 42, Nowoczesna - 30, PSL - 18.

Late poll to pierwsze, przybliżone wyniki z 900 losowo wybranych lokali wyborczych. Ankieterzy spisują wyniki głosowania już z protokołów wywieszanych przez komisje wyborcze.