Przewodnicząca Twojego Ruchu i liderka Zjednoczonej Lewicy tłumaczyła w radiowej Trójce, że europejska scena polityczna odwraca się w prawą stronę i w kierunku nacjonalizmu oraz kontestowania Unii Europejskiej, i jej wartości.

Reklama

Wystarczy spojrzeć na wyniki wszystkich Lewic w Europie - mówiła. Zdaniem Barbary Nowackiej drugą przyczyna porażki Zjednoczonej Lewicy to zapotrzebowanie na partię antysystemową.

Jeśli patrzyliśmy, że część wyborców , którzy oddali swój głos na Razem, w wyborach prezydenckich byli wyborcami Kukiza lub Korwina, to też daje do myślenia, to znaczy, że jest duże zapotrzebowanie na partię, która by kontestowała system bez względu czy jest prawicowa czy lewicowa - tłumaczyła.

Barbara Nowacka powiedziała, że jest jeszcze za wcześnie, żeby ocenić wszystkie błędy w kampanii wyborczej. - Myślę, że było ich sporo - powiedziała.

Reklama

Zgodziła się, że jedną z przyczyn przegranej mogło być to, że prowadzona była zbyt delikatnie. - Jestem za łagodna, ale nie chcę się zmienić - powiedziała. Dodała, że dla niej największą wartością w polityce jest być konstruktywnym i mieć plan.