W niezwykle ostrych słowach Targalski skomentował nabrzmiewający ostatnio spór na linii Ministerstwo Obrony Narodowej - Pałac Prezydencki. Jednoznacznie przy tym skrytykował postawę Andrzeja Dudy.

- Moim prywatnym zdaniem Andrzej Duda właśnie stał się strażnikiem ubekistanu, zajmując miejsce po Bronisławie Komorowskim. Chodzi bowiem o to, by ubekistan miał pełną kontrolę nad wojskiem, którą zaczął systematycznie tracić. (Prezydent) postanowił przejść do odebrania tego, co się w ciągu ostatnich dwóch lat ubekistanowi wymknęło - mówił w Telewizji Republika Targalski.

Kancelaria Prezydenta poinformowała w komunikacie, że 15 sierpnia nie zostaną wręczone nominacje generalskie i admiralskie, o które wnioskowało MON. CO TO OZNACZA? KOMENTUJE MACIEJ MIŁOSZ >>>

Jerzy Targalski pokusił się również o prognozę kolejnych poczynań prezydenta. Jego zdaniem Andrzej Duda będzie mianował tylko takich generałów, których podsunie mu gen. Marek Dukaczewski (były szef zlikwidowanych Wojskowych Służb Informacyjnych). Prezydent ma też - wedle jego opinii - blokować zapowiadaną przez PiS na jesień dekoncentrację mediów. A ma do tego dojść pod wpływem "telefonu od Angeli Merkel".

Telewizja Republika w omówieniu tych słów zamieszczonym w serwisie internetowym zastrzegła, że wypowiedzi dr. Jerzego Targalskiego są jego prywatnymi opiniami.