Podczas piątkowego notowania Listy Przebojów programu Trzeciego ogłoszono, że pierwsze miejsce uzyskała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki. Głosowanie zostało unieważnione. W oświadczeniu dyrektor programu Tomasz Kowalczewski podał, że podczas głosowania został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Taką opinię przedstawiła też prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, oświadczając, że unieważnienie piątkowej Listy Przebojów Trójki nie ma nic wspólnego z cenzurą.

Reklama

W niedzielnym, opublikowanym w internecie, oświadczeniu Kowalczewski stwierdził, że w radiu prowadzone są "intensywne prace nad wyjaśnieniem nieprawidłowego głosowania w notowaniu 1998 Listy Przebojów". Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym - napisał dyrektor Trójki.

W efekcie afery z notowaniem dyrektor muzyczny radiowej Trójki Piotr Metz złożył wypowiedzenie. Wcześniej z rozgłośnią pożegnali się także m.in.: Marek Niedźwiecki, Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska.

Najpierw sytuację Programu III Polskiego Radia skomentowała w nocy Krystyna Pawłowicz. "Trujka"...Samooczyszczenie...- napisała.

Reklama

Potem do jej wpisu odniósł się Radosław Sikorski. Zamknij się, wariatko - odpowiedział.