Na antenie swej rozgłośni Rydzyk mówił słuchaczom, że to z winy Buzka zamknięto 40 kopalń. "Tyle że za rządów AWS nie zamknięto 40 kopalń, tylko 13, a dziesięć zostało częściowo zlikwidowanych. Ale kto by się tym przejmował. Słuchacze wierzą ojcu dyrektorowi, a każdy, kto mówi inaczej niż on, łże jak pies" - ironizuje autor bloga glosrydzyka.blox.pl.

"Jak popatrzyłem kopalni ile zalali. Ja jestem księdzem! I ksiądz powie, że ksiądz nie powinien mówić o takich rzeczach... Bo jest przykazanie nie kradnij! Jest przykazanie: miłuj Boga i miłuj bliźniego! Tak jak popatrzyłem, chyba ponad 40 kopalni Buzek zamknął za rządów Buzka. No to wcale się nie dziwię, że go ci, którym się podoba Polska nie dla Polski, że będą ich wynagradzali później gdzieś tam" - mówił ojciec Rydzyk w Radiu Maryja.

Redemptorysta wytknął też, że politycy za dużo zarabiają. "I mają pensje takie, że nikomu się w głowie nie przyśniło. Takie dostają za to później prezenty. Inny minister sprzedawał, tak rozkradali Polskę - który to sobie dopowiedzcie sami - też ma" - przekonywał słuchaczy szef toruńskiego radia.

"A taki komisarz to sto tysięcy zarabiał miesięcznie - nie wiem, czy złotych, czy euro, bo nawet już nie pytałem. Za co? Komu służą? Kochani, dlaczego to mówię? Mówcie! I ci którzy to robią, którzy takie pieniądze biorą, też niech się zastanowią. Czy oni służą narodowi polskiemu, tym najuboższym?" - pytał ojciec Rydzyk, cytowany przez blog glosrydzyka.blox.pl.