Takiego wyniku PO jeszcze nie miała. W najnowszym sondażu Pentora partia Donalda Tuska zgarnęła 54 proc. poparcia. PiS został daleko w tyle z 21 proc. zwolenników. Potem są PSL (12 proc.) i LiD (10 proc.) - podaje "Wprost".
Gdyby Platforma Obywatelska osiągnęła taki wynik w ostatnich wyborach, rządziłaby samodzielnie. Poza tym układ sił w parlamencie niewiele by się zmienił. Co ciekawe, Polskie Stronnictwo Ludowe wyprzedziło w sondażu Pentora Lewicę i Demokratów. PSL ma 12 proc. poparcia, LiD - 10.
Pozostałe partie - które jeszcze do niedawna rozdawały karty w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością - czyli Samoobrona i Liga Polskich Rodzin, balansują na granicy błędu statystycznego. Obie dostały po procencie. "Wprost" nie podał, kiedy przeprowadzono badanie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane