"Prezydent będzie uważnie obserwował przebieg obrad Forum" - napisał na internetowej stronie prezydenta Piotr Kownacki.

Reklama

"Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się w tym roku między 28 stycznia a 1 lutego. Jego tematem będzie "Świat po kryzysie".

"Polska będzie reprezentowana przez premiera Donalda Tuska, któremu towarzyszyć będzie minister finansów Jacek Rostowski. Na Forum obecny będzie również Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek" - pisze Kownacki i dodaje. "Na Forum poruszone zostaną kwestie znajdujące się w kompetencjach rządu. Pan Prezydent będzie wspierał wszystkie inicjatywy, które uzna za potrzebne i korzystne."

W ubiegłym roku w Davos zabrakło zarówno premiera, jak i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. również dwa lata temu do Davos nie pojechał ani Lech Kaczyński, ani ówczesny premier Jarosław Kaczyński. W 2006 roku był tam ówczesny premier Kazimierz Marcinkiewicz.

Uczestnicy tegorocznego spotkania: głowy państw, liderzy biznesu oraz prezesi największych światowych organizacji i banków będą dyskutowali nad tym jak będzie wyglądał świat po kryzysie.

Angela Merkel, Al Gore, Gordon Brown, Jose Manuel Barroso, Vaclav Klaus czy premier Chin Wen Jiabao - to tylko niektóre z osobistości, które potwierdziły swą obecność na tegorocznym szczycie Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. przemówienie inauguracyjne wygłosi premier Rosji Władimir Putin.