Dziennik Gazeta Prawana logo

Nie będzie piwa na stadionach i koncertach

19 marca 2009, 22:28
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Nie będzie piwa na stadionach i koncertach
Inne
Nie będzie alkoholu na meczach i wielkich koncertach zespołów rockowych. Wszystkie kluby poselskie, poza Lewicą, są za poprawką Senatu do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Poprawka zakłada zakaz sprzedaży niskoprocentowego alkoholu na dużych imprezach.

Przyjęcie poprawki rekomendowała sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych.

Zdaniem Jarosława Matwiejuka (Lewica) możliwość sprzedawania niskoprocentowego alkoholu na dużych imprezach masowych, w tym na meczach,

"Śmiem zaryzykować stwierdzenie, że przyczyniło się to do podniesienia kultury spożywania napojów alkoholowych" - oświadczył.

Ireneusz Raś (PO) powiedział, że Platforma (wcześniej była za dopuszczeniem możliwości sprzedaży alkoholu) zgodziła się, by wycofać ten zapis z ustawy - by "

>>>Senat nie zgodził się na piwo na stadionach

Mariusz Błaszczak (PiS) oświadczył, że poprawki Senatu satysfakcjonują jego klub. "Od początku mówiliśmy, że i nie wpłynie pozytywnie na oprawę imprez masowych" - podkreślił.

Mirosław Pawlak (PSL) uznał, że bezwzględny zakaz sprzedaży alkoholu na imprezach masowych "należy przyjąć z pełnym zrozumieniem", bo - jak mówił -

Możliwość sprzedaży alkoholu wzbudziła najwięcej kontrowersji wśród parlamentarzystów zarówno w Sejmie, jak i w Senacie. Biskup Tadeusz Bronakowski, na co dzień przewodniczący Apostolstwa Trzeźwości przy Episkopacie Polski, przekonywał parlamentarzystów, że kibice nie powinni pić alkoholu.

W lutym Sejm dopuścił sprzedaż, podawanie i spożywanie napojów, w tym piwa, zawierających nie więcej niż 4,5 proc. alkoholu na imprezach masowych - z wyłączeniem tych o podwyższonym ryzyku zagrożenia aktami przemocy.

Nowelizacja wprowadza m.in. I tak za wnoszenie lub posiadanie na meczach materiałów pirotechnicznych i innych niebezpiecznych przedmiotów grozić będzie grzywna, ograniczenie wolności albo od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia. Ustawa ta ma zapewnić m.in. bezpieczny przebieg Euro 2012.

Przyjęcie zakazu oznacza, że piwa nie będzie można kupić też na innych dużych imprezach masowych, w tym na wielkich koncertach. Głosowanie odbędzie się w ten piątek.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj