W najnowszym wydaniu "Newsweeka" w artykule "Platforma interesów" tygodnik przytacza przykłady obsadzenia stanowisk w spółkach Skarbu Państwa przez osoby powiązane z PO. Chodzi m.in. o PKN Orlen, KGHM, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych.

Reklama

"Traktujemy te doniesienia <Newsweeka> z najwyższą powagą" - mówił wiceprzewodniczący Komisji Skarbu Państwa Jacek Kurski (PiS). "Powinna powstać <biała księga> patologii w szeregach PO i zajmie się tym na specjalnym posiedzeniu komisja Skarbu Państwa" - zapowiada Kurski.

Poseł PiS dodaje, że sprawą powinna zająć się też NIK. "Skierujemy w tej sprawie wniosek do Izby, czy przy obsadzaniu stanowisk nie doszło do sytuacji patologicznych i łamania procedur" - stwierdził Kurski.

Jego partyjny kolega Mariusz Błaszczak, rzecznik klubu PiS, wzywa premiera, by odniósł się do zarzutów o nepotyzm w PO. "Czy szef rządu zmienił zdanie co do kumoterstwa?" - dociekał Błaszczak.

>>> Nepotyzm w otoczeniu Chlebowskiego

Reklama

Wczoraj TVP Info poinformowało, że przez cztery lata dyrektorem poselskiego biura Zbigniewa Chlebowskiego był krewny jego żony. Przed dwoma miesiącami współpracownik Chlebowskiego w niejasnych okolicznościach objął funkcję prezesa spółki hotelarskiej kontrolowanej przez Skarb Państwa.