"Po za tym on jest wiele bardziej wrażliwy na interesy gospodarcze Polski niż Hübner" - wskazuje.Kandydatura Lewandowskiego miała być przesądzona już na długo przed wyborami. "To było jasne, że to on będzie kandydatem na unijnego komisarza. Bliski znajomy Tuska jeszcze z czasów Kongresu Liberalno Demokratycznego." - dodaje Sonik.

Reklama

Ciepło o Lewandowskim wypowiada się również jego polityczny rywal Ryszard Czarnecki. "Jego przyjaźń z Tuskiem jest raczej szorstka. Nie krył też krytycznych uwag wobec poczynań jego rządu. Ale nie można mu odmówić skuteczności i ładnych asystentek" - żartuje Czarnecki.

>>>Hübner za burtą. Lewandowski komisarzem

Lewanadowski ma powalczyć o tekę komisarza do spraw przemysłu, energetyki lub sparw gospodarczych. Wcześniej zastąpi jednak Danutę Hübner na stanowisku komisarza do spraw rozwoju regionalnego, a ta obejmie mandat eurodeputowanego.

Z naszych informacji wynika, że Hübner takim rozwojem spraw nie była zachwycona. Podczas wczorajszego spotkania eurodeputowanych PO z premierem miała być przygaszona i opuściła rządowa willę zaraz po zakończeniu oficjalnej części spotkania.

>>>Lewandowskiego zastąpi rugbysta