Piskorski pisze: "Brak wizji, odwagi i konsekwencji w działania widać bardzo wyraźnie na przykładzie wojny w Afganistanie. Polscy żołnierze są niedozbrojeni, a braki sprzętowe poważnie zagrażają ich bezpieczeństwu. Trzeba przyznać, że to także wina zaniedbań poprzedniego rządu, ale obecna administracja zrobiła bardzo niewiele, aby ten stan rzeczy poprawić.

Reklama

Uważam, że rząd powinien się ta sprawą zająć bardzo pilnie i bardzo poważnie, bo może to grozić bardzo poważnymi konsekwencjami dla naszych żołnierzy w Afganistanie, co - mam nadzieję - nigdy się nie wydarzy."

Polityk SD dodaje: "W tym kontekście nie jestem w stanie pojąć ogromnych redukcji i cięć w budżecie polskiej armii, jaka obecna ekipa przeprowadza i planuje jeszcze dokonać. Dzieje się to dokładnie w tym samym czasie, kiedy polscy żołnierze cierpią na poważne braki w uzbrojeniu."

Piskorski pisze na koniec: "Premier i jego ministrowie zamiast okrągłych słów o wdzięczności dla poświęcenia żołnierzy powinni po prostu przestać oszczędzać na ich bezpieczeństwie i zapewnić im taki sprzęt, który zminimalizuje zagrożenie dla ich zdrowia i życia" - czytamy na jego blogu na platformie onet.pl.