Dziennik Gazeta Prawana logo

Macierewicz słono kosztuje MON

28 sierpnia 2009, 09:13
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Macierewicz słono kosztuje MON
Inne
MON wydał już ok. 150 tys. zł na odszkodowania i przeprosiny, związane z raportem z likwidacji WSI. W sądach jest 15 spraw, które wytoczyły Ministerstwu Obrony osoby, wymienione w raporcie Antoniego Macierewicza. Trzy zakończyły się już prawomocnym wyrokiem, trzy ugodą.

Według "Rzeczpospolitej", posłów opozycji niepokoi fakt, że resort obrony odmawia sądom, które rozpatrują pozwy, materiałów źródłowych, dotyczących Wojskowych Służb Informacyjnych.

>>> Maciereiwcz: Ty jesteś dla Polski cudem

Jarosław Zieliński z PiS zwraca uwagę, że MON może odmawiać sądom dokumentów z powodu zemsty personalnej na Antonim Macierewiczu.

WSI rozwiązano jesienią 2006 roku. Raport z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych opublikowano w lutym 2007 roku. Warszawska prokuratura bada, czy przy tworzeniu dokumentu nie doszło do naruszenia prawa.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj