Młody poseł i prawnik z wykształcenia Sebastian Karpiniuk dostał ponoć propozycję zostania ministrem sprawiedliwości - podały niektóre media. To zaskakująca propozycja, bo dotychczas jego nazwisko nie przejawiało się na medialnej giełdzie.

Reklama

"Karpiniuk jest jednym z kandydatów - potwierdził DZIENNIKOWI jeden z prominentnych polityków PO. "Ale cały czas jest traktowany, jako kandydat rezerwowy, bo premier Tusk szuka jednak osoby z większym dorobkiem prawniczym" - wyjaśnia nasz rozmówca.

Sam Karpiniuk zdementował informację, że o propozycji, choć nie wiadomo, czy nie jest to dementi taktyczne. Poseł nie chciał komentować doniesienia, że mógłby zostać wiceministrem tego resortu.

Również szef gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak zaprzeczył, jakoby Karpiniuk miał zostać ministrem sprawiedliwości. "Nie było takiej propozycji. Karpiniuk ma inne zadania w Sejmie" - powiedział Nowak.

Premier Donald Tusk zapowiedział, że nowy minister będzie znany do wtorku, czyli do najbliższego posiedzednia Rady Ministrów.

Sebastian Karpiniuk do tej pory zasłynął głównie z udziału w sejmowej komisji śledczej badającej sprawę rzekomych nacisków na służby specjalne i ostrymi utarczkami z PiS-owskimi posłami Jackiem Kurskim i Arkadiuszem Mularczykiem.