Minister spraw zagranicznych podkreśliła, że do momentu znowelizowania ustawy lustracyjnej obowiązuje prawo w obecnym kształcie. I nie może być tak, że ktoś się do niego nie stosuje. "Ustawy będą realizowane" - zapewniła Fotyga. Tym samym zaprzeczyła informacjom, że lustrację wstrzymano na prośbę służb specjalnych, które miałyby się obawiać zdekonspirowania oficerów wywiadu na placówkach za granicą.
Podobno w tej sprawie interweniować ma prezydent Lech Kaczyński, który chce znowelizować ustawę, by oficerowie tajnych służb pracujący za granicą nie musieli składać jawnych dla wszystkich oświadczeń. Zamiast tego mieliby je składać w tajemnicy swoim szefom.
Szefowa polskiej dyplomacji zaprzeczyła, by w Ministerstwie Spraw Zagranicznych wstrzymana została lustracja. "Wszyscy są zobowiązani do stosowania ustawy" - mówi Anna Fotyga. Telewizja TVN24 poinformowała, że lustrację wstrzymano, bo groziła zdemaskowaniem oficerów polskiego wywiadu na placówkach zagranicznych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Reklama
Reklama
Reklama