Czy Trybunał Konstytucyjny zajmie się w środę skargą na ustawę lustracyjną? Nie wiadomo. Marszałek Sejmu Ludwik Dorn chce, by sędziowie odroczyli termin rozpoczęcia rozprawy. Złożył już w trybunale wniosek w tej sprawie. A sędziowie się naradzają.
Skargę na ustawę lustracyjną złożyło w trybunale SLD, a także - osobno - Rzecznik Praw Obywatelskich. Sędziowie zapowiedzieli, że zajmą się sprawą w najbliższą środę. A że problem jest wyjątkowo skomplikowany, ich posiedzenie będzie trwało aż trzy dni i zakończy się dopiero w piątek.
Jednak termin ten staje pod znakiem zapytania. Marszałek Sejmu Ludwik Dorn złożył do trybunału wniosek o odroczenie posiedzenia. Trybunał właśnie go rozpatruje.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zobacz
|