Dziennik Gazeta Prawana logo

Graś: Koalicja jest stabilna

6 lipca 2010, 18:27
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że wtorkowe spotkanie premiera Donalda Tuska z wicepremerem Waldemarem Pawlakiem potwierdziło stabilność koalicji. Politycy - jak powiedział Graś - omówili plan działania koalicji i rządu na najbliższe miesiące.

Według informacji PAP ze źródeł zbliżonych do rządu i władz PO spotkanie Tusk-Pawlak miało się odbyć przed posiedzeniem Rady Ministrów, które rozpoczęło się po godz. 13.

We wtorek w "Sygnałach Dnia" Pawlak mówił, iż oczekuje od Tuska, że podejmie z nim rozmowy na temat reform w kraju. Jego zdaniem - po zwycięstwie Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich - nadchodzi czas koniecznych reform. Jego zdaniem sprawy, którymi powinien zająć się szybko rząd to: deregulacja, czyli uproszczenie zasad działalności gospodarczej oraz zmniejszenie biurokracji.

Graś powiedział, że Tusk i Pawlak podjęli także kwestię wyboru nowego marszałka Sejmu. Pytany czy szef PSL opowiedział się za kandydaturą Grzegorza Schetyny na tę funkcję, odparł, że już wcześniej Ludowcy publicznie zapewniali, że poprą Schetynę.

Nowego marszałka posłowie wybiorą najprawdopodobniej w czwartek; kandydatem PO jest obecny szef klubu Platformy Grzegorz Schetyna. Zastąpi on na tym stanowisku Bronisława Komorowskiego, który został wybrany na prezydenta Polski.

Komorowski zadeklarował we wtorek, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży mandat poselski, a tym samym zrezygnuje z funkcji marszałka Sejmu oraz przestanie pełnić obowiązki głowy państwa, które objął po śmierci Lecha Kaczyńskiego.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj