"Ostrzegam Platformę, żeby nie wyskakiwała z pomysłami nieuzgodnionymi. Bo jeżeli wyskoczy z czymś nieuzgodnionym, to koalicja rozjedzie się w głosowaniach. I mimo że formalnie koalicja będzie dalej istniała, to faktycznie upadnie" - mówi portalowi money.pl Eugeniusz Kłopotek. Poseł krytykuje też zapowiedzi koalicjanta o rzekomej jesiennej ofensywie ustawowej. Według niego, to tylko puste zapowiedzi.

Reklama

"Tych zapowiedzi było już od groma i jeszcze trochę, więc trudno mi tym razem w nie uwierzyć. Wystarczy przypomnieć sobie ogłoszony z wielką pompą plan konsolidacji finansów, firmowany przez Boniego i Rostowskiego. Potem musieliśmy czekać kolejne miesiące na sformowanie się wizji pod postacią ustaw. Wydawało się, że już za chwilę projekt ujrzy światło dzienne, a tymczasem wyjęto z niego zaledwie jeden element, pod postacią podwyżki VAT" - mówi portalowi poseł. Dodaje też, że ma już dość rządowego marketingu, bo są przecież dobre pomysły PSL.

Według niego, PO nie reformuje państwa, bo nie chce zrazić swego elektoratu. Dlatego też nie ma co liczyć na nałożenie podatków na najbogatszych. Kłopotek nie chce jednak zdradzić, jak PSL zagłosuje. Jak twierdzi partia nie widziała jeszcze pomysłów Platformy, więc nie może nic o nich powiedzieć.