Olejniczak zapowiedział na piątkowej konferencji prasowej, że w najbliższych dniach zarówno on sam, jak i kandydaci SLD na radnych będą wspólnie z mieszkańcami Warszawy wypełniać specjalne ankiety dotyczące najważniejszych problemów, które trzeba rozwiązać w stolicy.

Reklama

Zaprezentował też swą najnowszą, interaktywną stronę internetową. Jak przekonywał, jego strona jest najnowocześniejszym tego typu projektem, do tej pory nie spotykanym w Polsce.

"Warszawa jest miastem ludzi niezwykle aktywnych, przedsiębiorczych i twórczych. Warszawiacy mają ogromny potencjał. Pragnę, aby w dalszej i bliższej przyszłości każdy z nas mógł poczuć się dobrze w mieście, które stwarza szanse i pozwala je realizować. Aby każdy z nas mógł bez wahania powiedzieć: "To miasto mojej przyszłości, jestem z niego dumny" - deklaruje na swej stronie Olejniczak.

Odwiedzający witrynę mają m.in. możliwość umieszczania na specjalnej mapce Warszawy swoich propozycji zmian. Jak tłumaczył Olejniczak, jeśli ktoś z mieszkańców uzna na przykład, że w jego dzielnicy brakuje żłobka, trasy rowerowej lub powinna powstać stacja metra, może w wybranym miejscu na mapie umieścić ikonkę symbolizującą któryś z tych obiektów. Kolejni wizytujący stronę mają z kolei możliwość oceny inicjatyw zaproponowanych przez poprzedników.

Na stronie znajduje się też ankieta, w której można oddać swój głos w sprawie ewentualnej budowy w Warszawie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej. Mieszkańcy zainteresowani kontaktem z Olejniczakiem mogą za pośrednictwem jego nowej witryny wysłać maila z pytaniem lub prośbą. Na podstawie informacji zebranych dzięki stronie internetowej i ankietom powstać ma program wyborczy kandydata Sojuszu.

Według kandydata SLD najważniejsze problemy, które trzeba rozwiązać w Warszawie, to m.in.: komunikacja, brak żłobków i przedszkoli, a także niedokończona reforma dotycząca funkcjonowania szkół.

Europosłowi Sojuszu na piątkowej konferencji towarzyszyli kandydaci na stołecznych radnych, m.in.: Małgorzata Szmajdzińska, Tomasz Sybilski, Marek Rojszy i Paulina Piechna, a także ubiegająca się o mandat w sejmiku woj. mazowieckiego wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska.

Szmajdzińska powiedziała dziennikarzom po konferencji, że jako radna Warszawy chciałaby m.in. zająć się zagospodarowaniem terenu wokół Pałacu Kultury. "Tam powinno powstać coś szalonego, odlotowego, żeby nas podziwiano, żebyśmy na widokówkach mogli pokazywać jak Sydney swoją operę, że to jest właśnie takie piękne miejsce w Warszawie" - powiedziała Szmajdzińska.