SLD zamierza sprzedać część lub całość swojej siedziby przy ul. Rozbrat w Warszawie. Jak wynika z ogłoszenia, działka i budynek mają 3758 m kw. Na nieruchomość składają się dwa budynki biurowe oraz hotel wraz z kawiarnią. Rozważana jest sprzedaż całości nieruchomości albo tylko hotelu.

Reklama

W ogłoszeniu poinformowano też, że do 28 września podmioty zainteresowane zakupem nieruchomości mają składać wstępne oferty cenowe. Po przeanalizowaniu nadesłanych ofert SLD podejmie ostateczną decyzję dotyczącą sprzedaży siedziby partii.

Zarząd Sojuszu powołał 5-osobowy zespół, który zajmuje się kwestią sprzedaży siedziby. Po przeanalizowaniu ofert ma zapaść decyzja o ewentualnym zbyciu nieruchomości przy ulicy Rozbrat.

Obecnie przy ulicy Rozbrat do SLD należy m.in. kamienica, gdzie obraduje Rada Krajowa partii, mieszczą się gabinety: szefa Sojuszu Grzegorza Napieralskiego i sekretarza generalnego Marka Nawrota. Swe siedziby mają tam również: młodzieżówka SLD - Federacja Młodych Socjaldemokratów i Rada Mazowiecka partii.

W skład majątku Sojuszu wchodzi też stojący obok siedziby stary, od lat nieremontowany hotel, w którym czasami nocują działacze Sojuszu spoza Warszawy.

W sierpniu w SLD odbyły się konsultacje na temat tego, co zrobić z siedzibą partii. W tej sprawie wypowiedziały się m.in. wojewódzkie struktury Sojuszu. Zdania w tej sprawie są podzielone - część działaczy jest za sprzedażą jedynie części hotelowej; inni z kolei - za zbyciem całości majątku przy ulicy Rozbrat.