"Na polecenie prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Kancelaria Prezydenta złożyła autopoprawkę do projektu budżetu na 2011 rok" - poinformowała kancelaria na swojej stronie. Autopoprawka ma zbliżyć wydatki kancelarii do ubiegłorocznych.

Reklama

Kancelaria tłumaczy na stronie, że "zmiany w stosunku do roku 2010 związane są z nowym sposobem rozliczania kosztów paliwa lotniczego, nowymi odznaczeniami państwowymi i kosztami wynikającymi z rozpoczęcia nowej kadencji".

Jak czytamy, zaoszczędzone 11 mln zł - zgodnie z wnioskiem Kancelarii Prezydenta - "powinno zostać przeznaczone na sfinansowanie dokończenia programu przygotowania Zamku Królewskiego w Warszawie do odegrania istotnej roli reprezentacyjnej w czasie polskiej prezydencji w UE".

Parlament ma cztery miesiące na prace nad budżetem; przed dwoma tygodniami w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu budżetu na 2011 rok. Zgodnie z konstytucją, jeśli w ciągu czterech miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu budżetu ustawa nie zostanie przedstawiona prezydentowi do podpisu, prezydent może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.