Dziennik Gazeta Prawana logo

Wybory lokalne przewietrzyły sejmowe korytarze

7 grudnia 2010, 08:48
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Choć mieli jeszcze przez rok zagwarantowane ciepłe miejsce w poselskich ławach, wybrali samorząd. W ostatnich wyborach czternastu parlamentarzystów zdobyło mandaty. Teraz na ich miejsce przyjdą na Wiejską nowi parlamentarzyści.

Z 55 parlamentarzystów, którzy startowali w wyborach samorządowych mandaty zdobyło tylko 14 - informuje "Gazeta Wyborcza".

Z 23 parlamentarzystów Platformy (jeden senator) większość walczyła o mandaty prezydentów, burmistrzów i wójtów, a dwaj ubiegali się o mandaty radnych w sejmikach. Zdobyli 11 mandatów - wśród partii to najlepszy wynik.

Na 27 parlamentarzystów PiS (25 posłów I 2 senatorów), mandaty zdobyli dwaj.

Z 5 posłów SLD mandat zdobył tylko Krzysztof Matyjaszczyk, który został prezydentem Częstochowy.

Żadnego posła nie wystawił PSL, dlatego też reprezentacja tego ugrupowania w Sejmie nie zmieni się.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj