Dziennik Gazeta Prawana logo

Komorowski będzie na urodzinach PO. Impreza się opóźni

19 stycznia 2011, 10:05
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Politycy PO wyjadą, tak jak planowali. Z tą różnicą, że nie będą świętować urodzin partii. Impreza została przesunięta na luty. Ale opóźnienie być może wynagrodzi później obecność prezydenta na uroczystości.

Planowane na czwartek w Kazimierzu Dolnym, rozpoczęcie nadzwyczajnego dwudniowego posiedzenia Klubu PO, na którym parlamentarzyści Platformy, ministrowie i premier Tusk mieli świętować dziesięciolecie powstania partii, zostało odłożone i prawdopodobnie odbędzie się w lutym, poświęcone wewnętrznym sprawom PO - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Jak dowiaduje się gazeta, w posiedzeniu chce uczestniczyć prezydent Bronisław Komorowski. Choć jako głowa państwa zrzekł się członkostwa w Platformie Obywatelskiej to jednak chce przemówić do kolegów z ugrupowania. "Prezydent sam sugerował, że chce wziąć udział i zabrać głos" - mówi polityk z otoczenia głowy państwa.

Według niego, to będzie raczej posiedzenie dyscyplinujące działaczy. Będzie mowa o zbliżających się wyborach do parlamentu i przestrogach wobec PO, przed zbyt wczesnym "odtrąbieniem sukcesu".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj