Dziennik Gazeta Prawana logo

UPR odcina się od swego byłego lidera. "Mija się z prawdą"

4 marca 2011, 21:03
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
UPR: Nie będziemy startować z Korwin-Mikkem
UPR: Nie będziemy startować z Korwin-Mikkem/Newspix
Janusz Korwin-Mikke mija się z prawdą, Unia Polityki Realnej nie będzie startowała w jesiennych wyborach wspólnie z jego nowym ugrupowaniem Wolność i Praworządność - wynika z oświadczenia UPR, przekazanego w piątek PAP.

Oświadczenie UPR to reakcja na czwartkową deklarację Korwin-Mikkego. Na konferencji prasowej w Warszawie oznajmił on, że władze UPR oraz WiP podjęły decyzję o wspólnym starcie w wyborach parlamentarnych. "Na razie będziemy się tytułować UPRWiP, jednak zamierzamy startować pod inną nazwą. Jak będzie brzmiała, wszystko się wyjaśni w najbliższych tygodniach" - mówił prezes WiP. Dodał, że to on będzie liderem ugrupowania.

"UPR stanowczo dementuje nieprawdziwą informację podaną przez Janusza Korwin-Mikkego, byłego lidera partii, o wspólnym starcie UPR z partią WiP w najbliższych wyborach parlamentarnych" - czytamy w oświadczeniu UPR, podpisanym przez prezesa ugrupowania Bartosza Józwiaka.

W oświadczeniu poinformowano, że w sprawie wyborów do parlamentu "trwają konsultacje z poważnymi partnerami politycznymi".

"Pan Janusz Korwin-Mikke, choć zrobił wiele dobrego dla popularyzowania myśli konserwatywno-liberalnej, to swoimi nieprzemyślanymi wypowiedziami, niepotrzebnym obrażaniem osób publicznych i grup wyborców zmarnował szanse UPR na odegranie pozytywnej roli na polskiej scenie politycznej. W 2009 roku nasze drogi definitywnie się rozeszły. JKM założył nową partię, WiP, a UPR stara się odzyskać zaufanie wyborców, by uprawiać politykę realną, a nie tylko działalność publicystyczną" - czytamy.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj