Z informacji TVP Info wynika, że Sojusz zrobi niezły interes na sprzedaży siedziby przy ulicy Rozbrat i przylegającego do neij hotelu Powiśle. Działka licząca niemal 4 tys. m kw., kupiona w 2002 roku od stołecznego ratusza za 20 mln złotych ma ostatecznie zostać sprzedana za 50 mln złotych.

Reklama

Umowa przedwstępna z inwestorem została już podobno podpisana, a na konto partii zaczęły wpływać pierwsze raty. Obiekty należące dotychczas do SLD zostaną wyremontowane i zaadaptowane na potrzeby biurowe. Hotel Powiśle zostanie najprawdopodobniej zburzony, a na jego miejscu powstanie 10-piętrowy biurowiec.

Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy partia ma zamiar spłacić kredyty zaciągnięte na poprzednie kampanie wyborcze.

Zostanie jednak tyle, by wynająć nowe biuro – i to całkiem niedaleko, na ulicy Pięknej. Z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarła TVP Info wynika, że będzie to piętro w biurowcu Zaułek Piękna, na rogu ulic Pięknej, Kruczej i Mokotowskiej, o powierzchni około 700 m kw. Wcześniej głównym lokatorem była tam firma Deloitte. Członkowie Sojuszu zachwalają nowoczesność obiektu i niewielką odległość, jaka dzieli Zaułek Piękna od Sejmu.

Działacze SLD – przynajmniej ci ze starszego pokolenia – rozstają się jednak z Rozbratem z pewnym sentymentem. "Budynek zawsze będzie mi się kojarzył z największymi triumfami SLD" – powiedział TVP Info Leszek Miller.

Dzisiejsi liderzy Sojuszu nie mają jednak wątpliwości. "Nie wiem, czy coś znaleźliśmy, bo się tym nie zajmuję" – stwierdził szef Sojuszu, Grzegorz Napieralski. "Propozycje nowych lokalizacji ma przygotować skarbnik SLD. Jedną z nich zaakceptuje potem zarząd partii" – dodaje.