Drugą pozycję - zarezerwowaną dla kobiety - zajmie posłanka Katarzyna Matusik-Lipiec. Na liście prawdopodobnie nie będzie natomiast szefa krakowskiej PO, posła Łukasza Gibały.

Reklama

Zarząd Regionu Małopolskiej PO ma zatwierdzić listę na posiedzeniu w najbliższą niedzielę. Jak podkreślali rozmówcy PAP ostateczny kształt listy w Krakowie i tak jest w rękach premiera i będzie zależał od losów ministra obrony Bogdana Klicha po ewentualnej publikacji raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej. "Jeżeli zapadnie decyzja, że minister startuje w wyborach, to kolejność na liście może się zmienić" - mówił PAP jeden z członków PO.

Miejsce czwarte ma zająć poseł Jerzy Fedrowicz, piąte krakowska radna Małgorzata Jantos, a szóste poseł Jacek Krupa. Na liście PO będą też były prezydent Krakowa Józef Lassota i snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak (oboje są obecnie radnymi sejmiku województwa). Wciąż nie wiadomo, jaką propozycję otrzyma wojewoda małopolski Stanisław Kracik, który w połowie kwietnia wstąpił do PO.

Na przygotowanej liście według informatorów PAP nie ma Gibały. "Nie biorę pod uwagę takiego wariantu. Listy, które przedstawią władze regionalne nie są ostateczne, ostateczny ich kształt będzie znany 11 czerwca i chciałbym się znaleźć w pierwszej piątce" - powiedział PAP Gibała.

Szef małopolskiej PO Ireneusz Raś nie chce mówić o listach do Sejmu. "Listy przedstawimy 15 maja. Wciąż trwają konsultacje i rozmowy" - powiedział PAP Raś.